קורסים וסדנאות תפירה

נפתחה ההרשמה לקורסי התפירה החדשים בבית פרנקפורט

עכשיו הזמן להתחיל לתפור. קורסי התפירה של בית פרנקפורט לנשים ולנערות

חדש! קורס תפירה לנערות

אני מאוד שמחה ומתרגשת לקראת פתיחת הקורסים החדשים בתפירה השנה. ראשית כי נוסף קורס חדש ומיוחד לנערות (גילאי 13-16) והולך להיות ממש כייף! ושנית : התחדשנו בצי מכונות תפירה ישר מהניילונים! איזה אושר!

בקורס נלמד להכיר ולתפעל את מכונת התפירה. נכיר טכניקות תפירה שימושיות. נתנסה בתפירת פאוץ מבגדים ממוחזרים ועוד ועוד…

מעוניינים להצטרף? נותרו מקומות ספורים. השאירו פרטים למטה בדף ואחזור אליכם בהקדם.

חדש! קורס תפירה למבוגרים

הקורס השני שיפתח בנובמבר במרכז הקהילתי "בית פרנקפורט" , מיועד לנשים/גברים, ויעסוק ביסודות התפירה, היכרות עם מכונת התפירה, עם בדים שונים, הנחת הבד וגזירה מדוייקת. הקורס יעסוק בטכניקות תפירה בסיסיות ושימושיות ונלמד איך מכינים גזרה מבגד קיים מותאמת אישית.

אם תהיי מעוניינת להרשם למחזור הבא של קורס התפירה ,אנא השאירי את הפרטים בדף למטה ואחזור אלייך בהקדם.

מהי שיטת ONE-OFF2

לשיטה בה אני מלמדת אני קוראת " ONE-OFF2". הרעיון שבמרכזה הוא להתחיל מ"הסוף".

בדרך כלל כשלומדים תפירה לומדים איך לשרטט גזרות על נייר לבן ,כלומר מ-0. יש לקחת מידות גוף ולשרטט בהתאם, או לעבוד לפי בסיסי גזרה/סרגלים , או שמשתמשים בגזרות מוכנות . הנעלם כאן הוא שאין אנו יודעים אם בסופו של תהליך הגזרה תחמיא לגוף ואם נאהב את הבגד שטרכנו בהכנתו ובתפירתו. בשיטת ה one-off2 מכינים גזרות ומשרטטים אותן על נייר אך, אין צורך בחישובים מורכבים או בידע רב בתדמיתנות.

בשיטת ONE-OFF2 מתחילים לעבוד מתוך בגד קיים. כלומר: לא צריך לדמיין אותו. יש לנו נקודת התייחסות טובה מאוד. יש בידנו הרבה מאוד מידע : מאיזה בד הוא עשוי, שהמידה מתאימה והגזרה מחמיאה. אנו יודעים איך נתפר הבגד ובאיזו צורה עשויים הגימורים(הגימורים עושים את הבגד, לא כך?) . ולבסוף אנחנו יכולים לערוך התאמות אם נרצה כבר בגזרה שנוציא מהבגד.

מה משמעות ה ONE-OFF2? לכל אחד מאיתנו יש כמה פריטים מנצחים בארון. כאלה שהם "חד פעמיים" , הבגד שהכי מחמיא/נוח/אהוב/שימושי וכו… ולבגד הזה נוכל לייצר כפיל . ובהמשך לתפור אותו מבדים אחרים, מרקמים חדשים וגם לשנות את הגזרה איך שנרצה.

הצטרפו והתחילו לתפור את החלומות שלכם.

שנה טובה !