מהי שיטת ONE-OFF2 לתפירה שימושית מותאמת אישית

שיטת ONEOFF2 לתפירת בגדים: מצד ימין שמלה שאותה קניתי ומצד שמאל השמלה ששוכפלה באמצעות השיטה.

תתפרי מה שמתאים לך

  בואי נתחיל מהסוף: לכולנו יש כמה פריטי לבוש בארון שאנחנו הכי אוהבות. המכנס הכי מחמיא ,החולצה הכי נוחה, השמלה שמושכת מחמאות… ומה אם הייתי אומרת לך שאפשר לייצר מהם עוד? לשכפל את הבגדים שאת מכירה ואוהבת ויודעת שהם מחמיאים לך. לעשות עוד כמוהם ובמגוון חדש של גזרות ובדים? השיטה המהפכנית לתפירה מותאמת אישית מתחילה בעצם מהסוף: מהבגד עצמו.

שיטת ONEOFF2 לתפירת בגדים: מצד שמאל זוג מכנסיים ישנים אך אהובים, ומצד ימין המכנסיים ששוכפלו באמצעות השיטה.

רוצה לשמוע על שיעורים פרטיים בתפירה שיאפשרו לך להתקדם בקצב שלך? לחצי כאן

את לא צריכה לדמיין את זה

שלא כמו בשיטה הקלאסית שיוצאת מאיור או מגזרת בסיס בה לוקחים את מידות הגוף ומשרטטים גזרה עם סרגלים ומדידות. שיטה שמחייבת הבנה בשרטוט ובניית גזרה ,בחירת בדים מתאימים  ובדימיון רב המאפשר לדמיין את המוצר הסופי. בשיטה המהפכנית הבגד כבר מוכן ויש בו הרבה מאוד רמזים : למשל איך הוא נתפר מאיזה בד עם אילו גימורים והגזרה מונחת לפנייך. את כבר ניסית ויודעת שהבגד מתאים ומחמיא וגם הבד כעת,  אפשר לשכפל ממנו עוד ובמגוון אפשרויות של בדים וצבעים ואף לאלתר.

שיטת ONEOFF2 לתפירת בגדים: מצד ימין שמלה שאותה קניתי ומצד שמאל דגם חולצה ששוכפל באמצעות השיטה.

קצת עלי

שמי מיה,תפירה היא חלק מרכזי בחיי, לא רק כמקצוע אלא כתחביב והנאה. את עבודותי הראשונות בתפירה עשיתי כילדה  צעירה , לא ידעתי כלום על עולם התפירה אבל ראיתי את אימי תופרת וסורגת כל הזמן והחיידק היצירתי דבק בי מאז. התחלתי לתפור קולקציות לברביות שלי, ואחר כך בגדים לעצמי . בתחילה מסדינים שמצאתי ואחר כך מבדים שקיבלתי מחנות בדים משפחתית שנסגרה. בהמשך יצאתי ללמוד עיצוב אופנה במכללת ויצ"ו בחיפה. עבדתי במתפרת האופרה הישראלית בתל אביב ואחר כך פתחתי יחד עם שותפתי,סיגל סלה תירוש,סטודיו לעיצוב תיקים, בתל אביב

YOYA STUDIO.

עם הזמן הסטודיו נסגר ופתאום גיליתי כמה אני נהנית ללמד תפירה

שיטת ONEOFF2 לתפירת בגדים: מצד ימין חולצה שאותה קניתי ומצד שמאל החולצה ששוכפלה באמצעות השיטה.

מה מיוחד בשיטה

שיטת ONEOFF2 אותה אני מלמדת שונה מהשיטה הקלאסית בה מלמדים לתפור בגדים. בשיטה זו מתחילים בעצם מהסוף. יוצאים לגזרה מבגד שכבר קיים ולומדים איך לשכפל אותו. הרי הבגד שאת אוהבת כבר נמצא אצליך בארון, אולי כבר הרבה זמן ואולי הוא נקנה רק לאחרונה.  אז במקום לחפש גזרה דומה, לקחת מידות לשרטט לדמיין איזה בד עשוי להתאים לדגם. לתפור ולמדוד ואולי למצוא בסופו של דבר שהגזרה לא ממש מחמיאה או שהבד שבחרת לא עובד עם הגזרה.

  רוצה להכיר את השיטה? לחצי כאן -ONEOFF2

את לא צריכה להיות מעצבת אופנה

במקום זה אפשר להתחיל מבגד קיים אין צורך לדמיין אותו.  לפעמים קשה לדמיין איך הבגד יראה ואיך הבד יפול על הגוף ואם הבד שבחרת יחמיא לדגם. אין צורך לחפש גזרה דומה בחוברות אופנה, או למצוא גזרת בסיס(אם המונח הזה לא מוכר לך אז תמשיכי לקרא את המקום הנכון ),אין צורך לקחת מידות לערוך חישובים מסובכים או ללמוד לשרטט.  בשיטה הזו לומדים להכין גזרה לבגד שמכירים ויודעים שהוא נוח ומתאים.

והכי טוב, תוכלי לתפור מזה עוד ועוד

אולי את רוצה את אותו הבגד שיש לך אבל חדש, בצבע שונה, ארוך יותר ,קצר יותר … בואי נצא לטיול מתוך הבגד עצמו!

אז איך עושים את זה? איך משכפלים את הבגדים שאת אוהבת ומייצרים מהם עוד? הכירי את השיטה המהפכנית לתפירה שימושית מותאמת אישית:

בשיטת ONE-OFF2 מתחילים לעבוד מתוך בגד קיים. כלומר: לא צריך לדמיין אותו. יש לנו כבר בגד מול העיניים וזו נקודת התייחסות טובה מאוד. יש בידנו הרבה מאוד מידע : מאיזה בד הוא עשוי, אנחנו יודעים שהמידה מתאימה והגזרה מחמיאה. אנו רואים בדיוק איך הבגד נתפר ובאיזו צורה עשויים הגימורים(הגימורים עושים את הבגד, לא כך?) ולבסוף אנחנו יכולים לערוך וריאציות ככל שנרצה ולתפור דגמים נוספים מאותו הבסיס לצפייה בטכניקת העתקת הבגד לחצי כאן .

מעוניינת להתחיל ללמוד לתפור לעצמיך בגדים ? לחצי כאן

איך עובדת שיטת ONEOFF2

בסרטון שלמטה ניתן לראות איך לקחתי פיג'אמה של הבת שלי ושכפלתי אותה ותפרתי דגם חדש ממנה לפי שיטת ONEOFF2

רוצה ללמוד עוד על תחום העתקת ותפירת בגדים? הרשמי לערוץ היוטיוב שלי ואעדכן אותך בכל סרטון חדש שעולה

מה משמעות ONE-OFF2?

לכל אחד מאיתנו יש כמה פריטים מנצחים בארון. כאלה שהם "חד פעמיים" = ONE-OFF, הבגד שהכי מחמיא/נוח/אהוב/שימושי וכו… ולבגד הזה נוכל לייצר כפיל ׁׁׂׂ=2 . ובהמשך לתפור אותו מבדים אחרים, מרקמים חדשים וגם לשנות את הגזרה איך שנרצה.

אם את רוצה לדעת איך עושים את זה, השאירי פרטים כאן למטה ונחזור אלייך בהקדם.

באהבה

מיה